Agaton.cz

V poslední době se stále více rozmáhá používání záznamových kamer v automobilu. I já jsem se rozhodl si ji pořídit. A opět z DX. Dlouho jsem vybíral ze spousty modelů, až jsem se rozhodl pro tento model.

Já ho kupoval ještě za $60, ale současná cena klesla na $41. Někomu se může zdát zbytečný LCD displej, který zvyšuje cenu, ale na druhou stranu ta kamera se přes něj docela komfortně konfiguruje. Je možné si vybrat rozlišení (640x480, 720x480 a 1280x1024), detekci pohybu, i délku jednotlivých segmentů záznamu, nahrávání zvuku apod. Kamera má vestavěný akumulátor, ale ten se v podstatě využívá jen při vypínání zapalovaní (po vypnutí se ještě ukládá záznam). Lze jej také využít i při ručním zapnutí (při vypnutém zapalování) a to jak pro záznam, tak i pro přehrávání na výklopném LCD displeji. Jinak se není potřeba o provoz této kamery vůbec starat - zapíná a vypíná se automaticky od zapalování, má cyklický záznam (sama odmazává nejstarší segmenty nahrávek), jen je potřeba občas nastavit datum/čas (vestavěné hodiny jdou "podle plotu").

Kamera má detekci pohybu, takže se třeba na semaforech stíhá zastavit a při rozjezdu pak pár vteřin trvá, než se znovu spustí. To je docela nepříjemné, ale ta detekce se dá vypnout. Co se však nedá ovlivnit, je výpadek záznamu vždy při ukládání dokončeného segmentu. Zde je potřeba si vybrat kompromis - buď  použít krátké segmenty, kdy uložení je poměrně rychlé (1-2s), ale časté, nebo použít segmenty dlouhé, kdy sice je záznam po delší dobu nepřerušovaný, ale uložení segmentu pak trvá třeba 5s. A za těch 5s se toho může odehrát hodně, a dokázalo by asi hodně naštvat, kdyby to důležité se odehrávalo zrovna v době, kde kamera nesnímá, ale ukláda.... Ty časy se týkají snímání v rozlišení 640x480, u vyššího rozlišení jsou podstatně delší, navíc by pak byla potřeba větší SD karta, aby byla uložen rozumný časový úsek.

Kamera má snímací úhel 120 stupňů, díky čemuž se na záznamu projevuje efekt "rybího oka", ale to v tomto případě, myslím, není na závadu.

S touto kamerou jsem celkem spokojen, i když bych jednu výtku měl - ta rychlost ukládání jednotlivých segmentů by mohla být lepší.