Agaton.cz

Na čínských e-shopech je možno nalézt mnoho zajímavých výrobků. Já sám mám zkušenosti s nákupem z DealExtreme, Kaidomain, Goodluckbuy, a ePathChina (poslední nemá shipping-free).  A Kaidomain má skoro stejný sortiment, jako DX, navíc DX má nižší ceny, takže zatím mohu s klidným svědomím doporučit DX a Goodluckbuy.  Zde uvádím mé zkušenosti s některými výrobky.

Zároveň zde varuji před obchodem everbuying.com - zkušební nákup dopadl špatně (nefunkční telefon) a i reklamace nebyla jednoduchá viz http://agaton.cz/index.php/pozor-na-ne/podvodny-web-obchod . Možná se jedná jen o špatnou konstelaci hvězd, ale tomuto obchodu již nevěřím a ani ho nemohu doporučit.

V současné době probíhá zkušební nákup u chinagrabber.com, zatím to vypadá docela dobře, předevčírem (1.9.2011) mi přišel mail, že zboží bylo odesláno, včetně tracking-number, odezva docela svižná, takže uvidíme, v jakém stavu zboží příjde. Možná to bude další doporučený obchod...

Zatímco DX je taková "všehochuť", na Goodluckbuy se najde hodně elektroniky a součástek, zajímavé jsou například kontroléry krokových motorů i vlastní krokové motory pro stavbu CNC strojů (např. sada kontroléru a tří motorů za $130, nebo kontrolér a pět motorů za $246 jsou pro stavitele CNC stojů zajímavé, dokonce jsou zde k mání i mechanické prvky jako vodící tyče, pružné spojky, lineární i klasické ložiska, apod. ). Zajímavé jsou také i 350W spínané zdroje pro 12V, 13.5V, 24V, 27V, i 48V, dokonce i 1kW zdroje 12V a 24V, digitální panelové 3,5 i 4,5 místné DC i AC V-metry a A-metry a v neposlední řadě i počítače mini2440 s procesorem ARM a s OS Linux/Win CE/ Android.  Ten Chinagrabber.com má oproti DX větší sortiment například audio-video, vysílačky, elektronické doplňky do aut apod.

U nákupu z těchto čínských obchodů dávám vždy pozor na jednu důležitou věc - možnost platby pomocí PayPalu.  Protože PayPal jakožto velice seriózní prostředník plateb dbá na svoji pověst, a v případě sporu vychází vstříc kupujícímu, tak si hlídá i serióznost prodávajícího.  Takže možnost platby pomocí PayPal je i docela přijatelná záruka, že platba neskončí někde u Ahmeda, či že dotyčný Ahmed mi nevyluxuje účet...  Narazil jsem na hodně obchodů, kde je platba možná jen pomocí bank-transfer a Western Union.  Z takových stránek jsem však s výkřikem děsu a husí kůží prchal pryč.